Kroplówki

Kroplówka w domu pacjenta

Więcej

Cewnikowanie
pęcherza

Założenie, wymiana lub usunięcie cewnika urologicznego

Więcej

Zastrzyki

Zastrzyki w domu

Więcej

Zdejmowanie
szwów

Usuwanie szwów w domu pacjenta

Więcej

Wlewy dożylne

Kroplówka (kroplowy wlew dożylny, infuzja dożylna) polega na dożylnym podaniu płynu, który może zawierać różne substancje lecznicze lub/i odżywcze. Wlew kroplowy najczęściej stosowany jest w celu szybkiego nawodnienia pacjenta (kroplówka nawadniająca), wyrównania gospodarki wodno-elektrolitowej lub kwasowo-zasadowej. Niektóre leki muszą być podawane w formie kroplówki. Zabieg można wykonać także w celu efektywnego podania składników pokarmowych, witamin czy makro- i mikroelementów (np. glukoza, witamina C, magnez, aminokowasy). Dożylne podanie substancji zapewnia ich pełną dostępność dla organizmu- bez strat związanych z wchłanianiem z przewodu pokarmowego. Jednocześnie infuzja dożylna zmniejsza ryzyko powikłań ze strony układu pokarmowego. Wlew kroplowy bywa stosowany przy zatruciu alkoholowym, w medycynie estetycznej i kosmetologii (np. odżywienie skóry i włosów), przez sportowców w okresie zwiększonego wysiłku fizycznego i w terapii chelatującej. W zależności od objętości przetaczanego płynu zabieg trwa od 30 minut do kilku godzin. Pielęgniarka podłącza kroplówkę za pomocą wenflonu lub igły wprowadzonej do żyły pacjenta. Wlewy kroplowe stosowane są głównie w lecznictwie zamkniętym (np. szpital), ale dzięki naszej ofercie stają się dostępne dla szerszej grupy odbiorców. Możliwość przeprowadzenia wlewu kroplowego w warunkach domowych ogranicza stres pacjenta oraz pozwala zaoszczędzić czas związany z wizytą na pogotowiu lub w szpitalu.

Jakie kroplówki oferujemy?

Podajemy wiele rodzajów kroplówek (o różnorodnym składzie ilościowym i jakościowym), za każdym razem dostosowujemy zawartość wlewu dożylnego do stanu zdrowia i oczekiwań konkretnego pacjenta (jakakolwiek infuzja jest spersonalizowana). Wlewy dożylne podłączamy zarówno osobom chorym (np. kroplówka terapeutyczna, żywienie pozajelitowe itp.) oraz ludziom zdrowym (np. popularne kroplówki: witaminowe, regeneracyjne, na zmęczenie i stres, itd.).

Jaką kroplówkę wybrać?

Ze względu na zawartość wybranych substancji biologicznie czynnych (np. leki, makro i mikroelementy, witaminy) jedna kroplówka jest bardziej odpowiednia np. dla „zdrowego” sportowca a inna dla osoby cierpiącej na zespół upośledzonego wchłaniania lub kaca. Jednocześnie nie ma uniwersalnego wlewu dożylnego, który odpowiadałby oczekiwaniom każdego sportowca. Optymalny skład kroplówki dla osoby rekreacyjnie uprawiającej sport będzie różny od wlewu dla wyczynowego kolarza lub kulturysty. Co więcej ten sam zawodnik będzie preferował różny skład kroplówki w zależności od fazy przygotowań- jedne związki są bardziej pożądane podczas budowania siły a inne podczas oficjalnego ważenia lub w trakcie startów. Podobnie jest z kroplówką regeneracyjną, której optimum formulacyjne będzie inne dla kogoś „przepracowanego” niż dla pacjenta po rozległej operacji chirurgicznej lub osoby cierpiącej na marskość wątroby. Kroplówka na odbudowę wątroby również może mieć zróżnicowany skład- dla jednego pacjenta odpowiednie może być zastosowanie np. ornityny a dla innego glutationu i witaminy C albo kwasu alfa liponowego. W odrębnym przypadku klinicznym lekarz może zalecić acetylocysteinę lub np. kombinację wymienionych związków. Precyzyjny skład kroplówki zawsze należy dostosować do aktualnych potrzeb danej jednostki, dlatego że ta sama substancja, która pomogła jednej osobie może zaszkodzić drugiej.

Boisz się kroplówki?

Wielu pacjentów odczuwa obawę przed założeniem wenflonu. Poniżej prezentujemy technikę zakładania wkłucia dożylnego, które służy do podawania kroplówki. Podczas oglądania filmu można się zapoznać ze sposobem kaniulacji naczyń i podawania wlewu żeby przełamać strach. Zabieg jest: bardzo prosty, bezkrwawy, dla większości pacjentów bezbolesny i szybki- najczęściej zajmuje od kilkunastu do kilkunastu do kilkudziesięciu minut.

Więcej ciekawych filmów pokazujących proste zabiegi medyczne zobaczysz na naszym kanale YouTube.

Suplementacja dożylna

Zanim zdecydujesz się na parenteralną (pozajelitowa droga podania substancji, np. dożylna) podaż suplementów (np. witaminy, aminokwasy) zasięgnij porady z lekarza, pielęgniarki, farmaceuty. Żadne preparaty farmaceutyczne nie zastąpią zbilansowanej diety, a ich niewłaściwe stosowanie może zaszkodzić zdrowiu. Preparaty dożylne są zazwyczaj znacznie skuteczniejsze od doustnych, które muszę zostać wchłonięte z przewodu pokarmowego do krwioobiegu. Dlatego np. leki w tabletkach zazwyczaj oferowane są w większej dawce niż leki do iniekcji. Terapia dożylna jest mniej bezpieczna od doustnej- preparaty podane bezpośrednio do krwi mogą wykazywać gwałtowne działanie. Główne zalety terapii dożylnej:

  • Szybkie działanie. Krew błyskawicznie rozprowadza składnik kroplówki po organizmie, umożliwiając ich natychmiastowe działanie w specyficznym miejscu.
  • Brak procesu wchłaniania, 100% dostępność podanej dawki. Jest to szczególnie istotne nie tylko ze względu na to, że wchłanianie z przewodu pokarmowego może być wolne lub częściowe, ale co najważniejsze niektóre substancje nie mogą być dostarczane drogą pokarmową, dlatego że podlegają trawieniu (np. peptydy- glutation, białka- albuminy) albo organizm nie dysponuje molekularnym mechanizmem ich transportu. 100% biodostępność aplikowanych substancji nie oznacza, że organizm wykorzysta całość- w przypadku związków hydrofilowych nadmiar powinien zostać wydalony przez nerki.
  • Nie obciąża układu pokarmowego.
  • Wysoka jakość używanych preparatów. Substancje podawane dożylnie podlegają niezwykle restrykcyjnej kontroli jakości na wielu etapach produkcji. Ta kategoria produktów nie może sobie pozwolić na jakąkolwiek nieścisłość zarówno pod kątem składu (np. obecność zanieczyszczeń) czy dawki.

Kroplówka z dojazdem

Wybierając usługę mobilnej pielęgniarki i kroplówkę w domu zyskujesz nie tylko wszytko to, co ma do zaoferowania usługa wykonywana stacjonarnie (100% wchłanialność do krwi, szybkie działanie), ale nie narażasz się na kontakt z zarazkami przenoszonymi przez chorych odwiedzających ambulatorium. Dodatkowo masz zagwarantowaną pełną dyskrecję oraz całą uwagę personelu tylko dla siebie. Oszczędzasz również czas i zapewniasz sobie maksimum komfortu.

Objętość kroplówki Cena usługi
Do 250 ml 200 zł
Do 500 ml 250 zł
Do 1000 ml 300 zł
Rodzaj kroplówki Cena usługi
Kroplówka przeciwgorączkowa 200 zł
Kroplówka przeciwbólowa 200 zł